вторник, 12 февруари 2013 г.

Локацията е всичко за добрия френски дом


 



В Париж местоположението е най-важно !
Местоположението определя качеството на живот .
 



При покупката на жилище във Франция проблем е локацията. Брокерът няма да ви излъже с пари, квадратури, цена, качество на имота, разходи за поддръжка и разходи по консумативите. Брокерите ще премълчат в коя част на улицата е сградата, твърди специалистът в имотния бранш  Владимир Йосифов  от Бряг имоти.


маркетинг и реклама на имоти

Ще
разберете разликата чак след години.
Ако имате брокер и искате да спестите време и пари, се уговорете за премия, съветва експертът. Това е разпространена практика във Франция. При ясно задание брокерите пресяват имотите и ви водят само на огледи, отговарящи на заданието.
Те
правят опити да ви свалят цената, за да получат премия.
При покупката на имота се записва пазарната му цена, обяснява Йосифов.
През
първите 10-15 години данъчните следят какви са цените на имота ви и ще ви искат данък според богатството ви (имотът в Европа е богатство).
Вие нямате полза да купите имота на по-ниска от пазарната цена, защото когато го продавате, ще платите данък на разликата от цената, на която сте го купили до продажната цена. Французите знаят, че всяка грешка се глобява от фиска.
Тъй като поне 10 години не е добре да продавате апартамента, е разумно да предвидите, че детето ви ще стане родител и е важно локацията да е подходяща и за двойка с дете. Ако пък наследниците ви заминат да живеят или работят извън Франция, апартаментът трябва да може да се дава под наем. Локацията е всичко. Запитайте се например на колко минути път е станцията на метрото.
Френските сгради често са каре, разказва Владимир Йосифов.
Някои
имоти имат лице само към съседните прозорци или градината. Важно е да уговорите със семейството си дали бихте се чувствали добре в такова жилище.
Манталитетът на французите е странен. Ако не искате да ви гледат през прозорците, купете жилище на висок етаж. Ако пък видимостта отвън не ви пречи и искате да виждате цветята в градината, купете партер, първи или втори етаж. Не се страхувайте от последният етаж. Няма как да има течове.
В добрите квартали синдикът се грижи за ремoнтите след изтичане планираното време, допълва Йосифов.
Ремонтът
на покрива и терасите на последният етаж е за сметка на Етажната собственост.
А
вие бихте ли заживели в страната на виното и любовта?

Няма коментари:

Публикуване на коментар